НЕШЛА МЕЗАНАЛА ДЕКАДА

22.01.2020

Районна декадала дазулизиб , 4 классдизиб январьла 22 личиб  « Сушествительное - гъайла бут1а » бик1уси темаличила нешла мезла ( дарган мезла ) дарс дураберк1иб ( учитель Рамазанова Марият Мях1яммадовна ). Дарсличир илини дурх1ни буч1ахънила ( ТСО) гьаннала заманала г1яг1ниахълуми пайдаладариб .

Дарсла мурад: Багьуди кайсахънила шайчибси - «Существительное- гъайла бут1а» бик1уси тема тикрарбарни ва кагахъни.

Гьалабях1 бикнила шайчибси - вег1ла пикри  х1ядурбарили бурес багьни , х1ялумц1ла дурабурк1ес , цугбурцес , пикри дурасес бални .

Руркънила шайчибси - вег1ла мезличи ва мер-мусаличи диги адикьни .

Дарсличиб лебри нешла мезла учительти ва директорла заместительти .

« Дарс наб делали г1ях1бизур . Учительницани дарс кабирхьнила дек1ар - дек1арти тях1урти пайдаладирули , дарсла мурад сархиб . Дарс гьамадли аргъесли бетерхур , дек1ар-дек1арти тях1урти пайдаладариб , г1яхил пайдаладариб тикрарбируси материал .

Ученикуни дарсличи х1ядурлири , дарган мез длани илдани чебаахъиб . Педагогли бишт1атала иштях1 бак1ахъиб» - кьиматлабариб дарс С.А. Алиевани .Хочу такой сайт

«Дарс бех1бихьибмад учительницани буч1антала иштях1 бак1ахъиб , саркъахъили бурибси дарсла мурадли . Дарсличир компьютерла сурсатуни пайдаладарили , дарсла сабухъчебдеш ахъбиахъуб . Илкьяйда пайдаладариб жура-журала хьарбауд . Ахирличир бишт1атани чули чула багьудлуми кьиматладариб .

Дарсличиб кабатурси мурад сархиб ва чихъси кьиматличи лайикьбикиб» - буриб Р.К. Османовани .

Дата создания: 26.02.2021

Дата обновления: 26.02.2021