Ч1аланра культурайин ягъ

19.10.2018

19пе октябрьди Чинардин администрацияйиъ хье ч1аларна культура ух1уб бадалди мег1елимари Абдулхаликова Г.Н.,Гаджимурадова Н.К.,АлиеваС.М.,Рамазанова М.М.,Мурадова М.А.,Исмаилова З.И.,Рабаданова А.Р.,ученикари МБОУ «Чинарская СОШ 1»акьуне мероприятие-Халкьдин майдан «Ч1аланна культурайин х1аягъ»,вазифа акьуна аеф Дагъустандин ч1аларисна культурайис.Х1аягъ утвердить акьуна аефе 2016пе иса хье шиникквар алчагъас пуна хье ч1алална,хье культураййлна,хье г1едатарил.Гьер миллатари бат1ар х1аягъ акьуне-табасаранари,агъулари,даргибури,азербаджанари.Мег1елимарина шиникквари агвар акьуне гьер джуьрен г1едатар,мег1нибур,лихъунар,ахъакьуне стихотворениябур.Прара бат1арди акьуна уйи залдин оформлениябур,гьер джуьрен халкьдин утварихъай.Агвар акьуне национальный хурегар.

Ппара тег1рифар акьуне мег1елимаринна шиниккварин адинае г1алари-начальникди МКУ Управление Образованиян МР «Дербентский райондин»НоврузалиеваП.Т.,х1урин селсовети Герейханова,2пе школайин директорди,заведующая ИМЦ МКУ «Управление образования МР «Дербентский район»Алиева Т.М.

Директорди ГусаеваУ.М.ппара чухсагъул пуне мег1елимарисна ученикарис.

Дата создания: 17.02.2021

Дата обновления: 17.02.2021